Hizmetlerimiz

"European IPR Helpdesk", Avrupa Komisyonu’nun Fikri Mülkiyet (IP) ve Fikri Mülkiyet Hakları (IPR) alanında ücretsiz olarak, temel profesyonel danışmanlık ve bilgi hizmeti verdiği resmi girişimidir. Verilen hizmetin odağında araştırmacılar ve AB’nin ArGe hibe fonlarına katılım gerçekleştiren KOBİ’ler bulunmaktadır. Uluslararası teknoloji transferi süreçlerinde yer alan KOBİ’ler de bu hizmetten yararlanabilirler.

Fikri Mülkiyet alanında herhangi bir desteğe ihtiyacınız olduğunda, fikri mülkiyet dünyasındaki gelişmeler ve Avrupa ArGe çalışmaları hakkında bilgi almak istediğinizde veya fikri mülkiyet konusu ile ilgili eğitim almayı arzu ettiğinizde European IPR Helpdesk’e başvurabilirsiniz.

Yardımhattı (Helpline)

Yardımhattı (Helpline) hizmeti, bir grup fikri mülkiyet hakları uzmanı tarafından verilmektedir. Bu hizmet ile fikri mülkiyet hakları konusundaki sorularınızla ilgili olarak size özel rehberlik yapılmakta ve sizlere üç iş günü içerisinde yazılı olarak yanıt verilmektedir. Uzmanlarımız ayrıca; lisans veya distribütörlük, ortak girişim ve konsorsiyum anlaşmaları gibi sözleşmelerin fikri mülkiyet ile ilgili hükümlerini de sizler için değerlendirmekte ve gözden geçirmektedir.

Gizli bilgileriniz tarafımızca korunmaktadır. Avrupa Komisyonu, akdi olarak, European IPR Helpdesk’in; sizden alınan ve Yardımhattı aracılığı ile elde edilen tüm bilgi ve dokümanları tam bir gizlilikle değerlendirmesini, üçüncü kişilere bu bilgileri kullandırmamasını ve dahi açıklamamasını yükümlülük altına almıştır. Aynı akdi yükümlülük, Yardımhattı’nda hizmet sunan her bir çalışanın üzerinde de bulunmaktadır. Bizler, projenin tamamlanmasından sonra dahi, Yardımhattı hizmetinin verilmesi ile ilişkili sizden alınan her türlü bilginin gizliliğine saygı duymaktayız.

Farkındalık Yaratma ve Eğitim

European IPR Helpdesk uzmanları, çeşitli ülkelerde ikili görüşme etkinlikleri ve seminerlere katılarak, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmakta ve özel ihtiyaçlar paralelinde fikri mülkiyet hakları eğitimleri de vermektedir. Bu eğitimler; sınıf eğitimleri veya katılımcıların kendi bilgisayarları aracılığı ile yerlerinden katılabildiği web tabanlı uzaktan eğitimler şeklinde de düzenlenebilmektedir.

Yayınlar ve Bilgilendirme

Rehberler (guides), bilgi notları (fact sheets) veya vaka analizleri (case studies) gibi çok çeşitli yayınlar, iş hayatında veya AB projeleri sürecinde karşılaşılan muhtemel fikri mülkiyet sorunlarını çözme konusunda sizlere bilgilendirici ve yol gösterici olacaktır. Tüm bu yayınlara European IPR Helpdesk web sitesinde yer alan on-line kütüphane’den (library) erişebilirsiniz. Ayrıca e-gazete ve üç ayda bir yayınlanan bültenimiz de fikri mülkiyet hakları konusundaki son gelişmeler hakkında sizlere bilgi verecektir. Bunun yanısıra uzmanlarımız özel isteğiniz doğrultusunda, etkinliklerinizde ve günlük iş yaşamınızda kullanmak üzere özel bilgi notları da hazırlayabilmektedir.

European IPR Helpdesk konusunda daha mı çok bilgiye ihtiyacınız var? Lütfen European IPR Helpdesk sitemize girin veya uzmanlarımızı arayın:

Tel: +34 965 90 9692  |  E-posta: service@iprhelpdesk.eu

Özel eğitim ihtiyaçlarınız için training@iprhelpdesk.eu adresine e-posta gönderebilir.